99TL Üzeri Ücretsiz Kargo!
namaste lacivert yoga & pilates çorabı

Son yılların en popüler sporlarından olan yoga ve pilates, vücudun esnemesine yardımcı olur. Hindistan çıkışlı bir spor olan yoga, hem ruhsal yaşama, hem de bedene egemen olmayı amaçlar. Pilates ise vücudun her bölgesini çalıştırmak, kasları güçlendirmek ve esnekliği arttırmak amacıyla yapılan bir spordur. Yoga ve pilates hareketleri, vücudun esnemesine ve rahatlamasına yardımcı olur. Yoga ve pilates birbiriyle karıştırılsa da, arada büyük farklar vardır.

Yoga ve Pilates Arasındaki Farklar Nelerdir?

 • Yoganın amacı ‘bağımsız, sonsuz mutluluk ve birlik hali’ne erişmektir. Pilates ise romatizma, omurga eğriliği gibi sağlık sorunlarının giderilmesi için ortaya çıkan bir egzersiz çeşididir.
 • Yoga çakraları açarak ruh ve bedenin kontrol edilmesini sağlar. Pilates ise bedeni sıkılaştırmak, kas ve eklem ağrılarını azaltmak, daha ince ve zarif görünmek için tercih edilen bir spordur.
 • Yogada ihtiyaç duyulan şey vücudunuz ve nefesinizdir. Fakat günümüzde bu sporu yaparken, yoga çorabı, yoga matı ve battaniye gibi basit ekipmanlar kullanılır.
 • Pilates ise çember, lastik, mat ve pilates çorabı gibi özel ekipmanlarla yapılır. Bu ekipmanların hareketlerin çeşitliliğini artırır.
 • Yoga da konsantrasyon odaklı hareketler yapılır ve farklı yoga disiplinleri vardır. Pilateste ise farklı kas gruplarını çalıştıran, itme-çekme ve dengede durma gibi hareketler mevcuttur.
 • Yoga sadece bedenle yapılan bir spor değildir. Aynı zamanda zihinsel yolculuk olarak da bilinir.
  Pilates ise vücudu çalıştıran bedensel bir spor türüdür.

Yoga ve Pilates Çorabı Nasıl Seçilir?

Yoga ve pilatesin diğer sporlardan farkı, ayakkabısız olarak yapılmasıdır. Yani çorapla veya çıplak ayakla yapılan spor türleridir. Ancak çıplak ayakla spor yapmak, konsantrasyonu düşürebilir. Bu yüzden spor çorabı özelliklerine uygun çoraplar tercih edilmelidir. Yoga ve pilates çorabı seçerken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Yoga ve pilates çoraplarının en önemli özelliği kaymamasıdır. Tabanı kaygan çoraplar, spor esnasında düşmenize ve sakatlanmanıza neden olabilir. Bu yüzden kaymaz tabanlı çoraplar ilk tercihleriniz arasında yer almalıdır.
 • Yoga ve pilates çorapları terletmemelidir. Hareket esnasında vücut sıcaklığı yükselir ve ayaklar terlemeye başlar. Bu terleme kaymanıza veya mantar gibi cilt hastalıklarına yol açabilir. Bu nedenle kaymaz ve terletmez çorapları tercih edebilirsiniz.
 • Yoga ve pilates çorapları, bilek hizasında olmalı, çok uzun olmamalıdır.
 • Pilates çoraplarının bilek kısmı esnek olmalıdır. Lastikli çoraplar bileği sıkar ve denge sorunu yaşamanıza yol açabilir.
 • Spor salonları, spor esnasında vücut sıcaklığı yükseldiği için normalden daha düşük ısıda ayarlanır. Özellikle ayakları hassas olan kişiler, yoga ve pilates çorabı seçerken doğru kalınlıkta olmasına özen göstermelidir.
 • Yoga ve pilates çorapları, topuk kısmına oturmalı ve ayağın şeklini almalıdır. Aksi takdirde spor esnasında ayağınızdan çıkarak çeşitli sakatlanmalara neden olabilir.
 • Yoga ve pilates çorapları seçerken, pamuklu kumaştan üretilen çorapları tercih edebilirsiniz.
  Son olarak yoga ve pilates çorapları, rahat olmalı ve ayağı çok sıkmamalıdır.

İlginizi çekebilir: Spor Çorabı Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılmalıdır?

Yoga ve Pilates Çorabı Ne İşe Yarar?

Yoga ve pilates çorapları, spora başlamadan hemen önce giyilmelidir. Bu çoraplar hareket kısıtlamasını azaltır ve esneklik verir. Ayrıca kayma, düşme ve sakatlanma riskini de azaltır. Vücut verimliliğini arttıran yoga ve pilates çorapları, spordan sonra çıkartılmalı, bekletilmemelidir. Özellikle yaz aylarında yanınızda mutlaka yedek çorap bulundurmaya özen gösterin. Çorapların nemlenmesi ve ıslaklık oluşturması, ayak sağlığını olumsuz etkiler. Bu nedenle sporda kullanılan çoraplar mümkün olduğunca kısa sürede değiştirilmelidir. Yoga ve pilates çoraplarını, etikette yazan talimatlara göre haftada 1 kez yıkayabilirsiniz.

Rahat hareket edebilmek, performansı arttırmak ve sakatlanma riskini düşürmek için, mutlaka kaliteli yoga ve pilates çorapları kullanın.

Birbirinden Şık Yoga ve Pilates Çorabı Önerileri

Ayakların gün boyu konforlu olmasını sağlayan ve spor performansını arttıran birbirinden şık yoga ve pilates çorabı modelleri Socks Stations’da! Farklı renk ve desen seçenekleriyle sunulan spor çorap modelleri, yüksek oranda pamuk içerir. Günlük kullanıma uygun olan bu çoraplar, ayağın şeklini alarak potluk oluşturmaz. Kombinlerinize uyum sağlayacak kaliteli yoga ve pilates çorapları ile siz de spor yapmanın keyfini ikiye katlayabilirsiniz. İşte, gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz 5 farklı yoga ve pilates çorabı modeli:

 1. Namaste Lacivert Yoga & Pilates Çorabı
  Üzerinde yoga hareketlerine yer verilen namaste yazılı lacivert çoraplar, farklı tarzı ile dikkatleri üzerine çeker. Yüksek topuğu sayesinde ayağın şeklini alan namaste çoraplar, kayma ve terletme yapmaz. Unisex olarak standart bedende üretilmiştir.
  namaste lacivert yoga & pilates çorabı
 2. Rengarenk Yoga ve Pilates Çorapları: 6’lı Pastel Renkler Bambu Çorap Kutusu
  Kombinlerinde canlı renklere yer vermek isteyenler için, 6’lı bambu çorap kutusunu öneriyoruz. Siyah, turuncu, sarı, pembe, lacivert ve mavi renk seçenekleriyle sunulan renkli çorap kutusu, pamuklu kumaştan üretilmiştir. Bilekleri saran bu çoraplar, ayağınızın gün boyu konforlu olmasını sağlar.
  6'lı pastel renkler bambu çorap kutusu
 3. Meyve Desenleri Eşliğinde Yoga & Pilates: 6’lı Meyveli Bilek Çorap Kutusu
  Ananas, limon, kiraz, çilek ve karpuz desenlerinden olan meyveli çorap kutusu, bilek hizasındadır. Yoga ve pilates esnasında rahatlıkla kullanılan bu çorapların bilek kısmı esnektir. Bu özelliği ile ayakları sıkmaz ve terletme yapmaz. Spor esnasında rahat bir kullanım sağlar.
  62lı meyveli bilek çorap kutusu
 4. Meyve Nakışlı Yoga & Pilates Çorapları: 6’lı Renkli Nakışlı Bilek Çorap Kutusu
  Pembe, turuncu, koyu yeşil, sarı ve kırmızı renklerinden oluşan bilek çorap kutusu, karpuz, ananas, şeftali, avokado, muz ve vişne desenleriyle süslenmiştir. Canlı renkleriyle tüm kombinlerinize uyum sağlayacak nakışlı çorap kutusu, spor ayakkabı içerisinde de kullanılabilir. Bilek kısmı esnek olduğu için, hareket özgürlüğü sağlar.
  6'lı meyveli bilek yoga & pilates çorabı
 5. Klasik Sevenler İçin: 6’lı Beyaz Bambu Bilek Çorap
  Son yıllarda trend haline gelen bambu çoraplar, ayak sağlığını korur ve gün boyu konfor sağlar. Klasik çorap modelleri sevenler için, bilek hizasına kadar uzanan beyaz renkli çorapları öneriyoruz. Spor verimi arttıran bu çoraplar, yüksek oranda pamuk içerir. Standart bedende üretilmiştir.
  62lı beyaz bambu bilek çorap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepet

Back to Top